1993          Játék Határok Nélkül 1994          1995

résztvevő országok:

Csehország (CZ) - narancssárga

Görögország (GR) - sötétkék

Magyarország (H) - sárga

Olaszország (I) - világoskék

Málta (M) - fehér

Portugália (P) - világoszöld

Szlovénia (SLO) - sötétzöld

Svájc (CH) - rózsaszín

Wales (GB) - piros

***

KÉPEK

***

1. elődöntő

helyszín: Monsteiro de Santa Maria da Vitória, Batalha, Portugália

téma:  Az Aviz dinasztia

csapatok: Bruntál (CZ),  Llandeilo (GB),  Ioannina (GR),  Mosonmagyaróvár (H),   Sestriere (I),  Valletta (M),  Vila Real-Mateus (P),  Rogaška Slatina (SLO),  Airolo (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Vila Real-Manteus (P) 83
2. Mosonmagyaróvár (H) 81
3. Airolo (CH) 79
4. Bruntál (CZ) 76
5. Rogaška Slatina (SLO) 67
6. Llandeilo (GB) 66
7. Ioannina (GR) 65
8. Valetta (M) 54
9. Sestriere (I) 53

 

2. elődöntő

helyszín: Piscine de l’Universite de Tal-Qroqq (A Máltai Egyetem uszodája), Msida, Málta

téma: A sziget története

csapatok: Ostrov nad Hoři (CZ),   Bangor (GB),  Thessaloniki (GR),  Százhalombatta (H),  Sassari (I),   Birkirkara (M),  Vila Nova de Famalicão (P),  Kanal ob Soči (SLO),  Mendrisio (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Százhalombatta (H) 80
2. Ostrov nad Hoři (CZ) 78
3. Mendrisio (CH) 74
4. Vila Nova de Famalicão (P) 73
5. Thessaloniki (GR) 72
6. Kanal ob Soči (SLO) 71
7. Sassari (I) 68
8. Birkirkara (M) 45
9. Bangor (GB) 38

 

3. elődöntő

helyszín: Jiráskovy Sady (Jiráskovy Park), Hrádéc Kralove, Csehország

téma: Pfeiff úr, a komikus és művészete

csapatok: Hrádéc Kralove (CZ),   Bala (GB),  Kavala (GR),  Cegléd (H),   Noto (I),   Żurrieq (M),  Loulé (P),  Ljutomer (SLO),  Centovalli (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Cegléd (H) 86
2. Hrádéc Kralove (CZ) 83
3. Centovalli (CH) 76
4. Loulé (P) 73
5. Ljutomer (SLO) 70
6. Bala (GB) 61
7. Kavala (GR) 60
8. Żurrieq (M) 54
9. Noto (I) 49

 

4. elődöntő

helyszín: Dóm tér, Pécs, Magyarország

téma: Magyar mítoszok és legendák

csapatok: Česká Třebová (CZ),   Rhyl (GB),   Rodosz (GR),  Pécs (H),  Rosolini (I),  Paola (M),  Mirandela (P),   Krsko (SLO),  Valle Verzasca (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Pécs (H) 92
2. Česká Třebová (CZ) 86
3. Mirandela (P) 75
4. Valle Verzasca (CH) 67
5. Krsko (SLO) 63
6. Rhyl (GB) 61
7. Rosolini (I) 59
8. Rodosz (GR) 58
9. Paola (M) 48

 

5. elődöntő

helyszín: Piazzale Clodio (Claudius tér), Trionfale, Roma (Róma), Olaszország

téma: Róma történelme és legndái

csapatok: Brno (CZ),  Cardiff (GB),  Agios Nicolaus (GR),  Salgótarján (H),  Grottaferrata (I),  Mosta (M),  Coimbra (P),   Ajdovščina (SLO),  Olivone (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Salgótarján (H) 90
2. Olivone (CH) 85
3. Coimbra (P) 81
4. Ajdovščina (SLO) 76
5. Brno (CZ) 67
6. Grottaferrata (I) 61
7. Agios Nicolaus (GR) 60
8. Mosta (M) 45
9. Cardiff (GB) 40

 

6. elődöntő

helyszín: Monsteiro de Santa Maria da Vitória,  Batalha, Portugália

téma: A "Nap útja"

csapatok: Kyjov (CZ),  Llangollen (GB),  Kerkyra (GR),  Győr (H),  Policoro (I),   Mdina (M),  Batalha (P),  Bled (SLO),  Bellinzona (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Bled (SLO) 88
2. Llangollen (GB) 86
3. Győr (H) 71
4. Bellinzona (CH) 70
4. Kyjov (CZ) 70
4. Batalha (P) 70
7. Kerkyra (GR) 53
8. Policoro (I) 51
9. Mdina (M) 47

 

7. elődöntő

helyszín: Piscine de l’Universite de Tal-Qroqq (A Máltai Egyetem uszodája), Msida, Málta

téma: A Máltai Lovagrend

csapatok: Přibram (CZ),  Swansea (GB),   Preveza (GR),   Nagykanizsa (H),  Porto Tolle (I),  Birgu (M),   Setúbal (P),  Mengeš (SLO),  Giubiasco (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Swansea (GB) 85
1. Stúbal (P) 85
3. Přibram (CZ) 78
4. Mengeš (SLO) 71
5. Giubiasco (CH) 68
6. Nagykanizsa (H) 62
7. Porto Tolle (I) 60
8. Preveza (GR) 57
9. Birgu (M) 51

 

8. elődöntő

helyszín: Στρατιωτική Εκπαιδευτική Κατασκήνωση (Katonai kiképzőtábor), Πόρος (Poros), Ελλάδα (Görögország)

téma: Odüsszeia : Odüsszeusz kalandjai

csapatok: Lipnice nad Sázavou (CZ),  Pontypridd (GB),  Poros (GR),  Sátoraljaúhely (H),  Comacchio (I),  Sliema (M),  Águeda (P),  Podčetrtek (SLO),  Bassa Mesolcina (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Águeda (P) 85
2. Comacchio (I) 82
3. Lipnice nad Sázavou (CZ) 78
4. Poros (GR) 77
5. Bassa Mesolcina (CH) 69
6. Sátoraljaújhely (H) 65
7. Podčetrtek (SLO) 55
8. Sliema (M) 54
9. Pontypridd (GB) 53

 

9. elődöntő

helyszín: Športni Park Stadion (Športni Park Stadion), Ljubljana, Szlovénia

téma: Szlovén legendák és hagyományok

csapatok: Jihlava (CZ),  Wrexham (GB),  Argostoli (GR),   Kalocsa (H),  Arezzo (I),  Mellieħa (M),  Moura (P),  Ljubljana (SLO),  Valle Onsernone (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Wrexham (GB) 87
2. Ljubljana (SLO) 75
3. Moura (P) 74
4. Jihlava (CZ) 71
5. Kalocsa (H) 69
6. Valle Onsernone (CH) 67
7. Argostoli (GR) 66
7. Arezzo (I) 66
9. Mellieħa (M) 42

 

10. elődöntő

helyszín: Piazzale Clodio (Claudius tér), Trionfale, Roma (Róma), Olaszország

téma: Federico Fellini filmjei

csapatok: Horni Těrlicko (CZ),  Llanfairpwll... (GB),   Mytilini (GR),  Hódmezővásárhely (H),  Valle d'Aosta (I),  Gozo (M),   Paços de Ferreira (P),  Nova Gorica (SLO),  Valposchiavo (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Valle d'Aosta (I) 91
2. Nova Gorica (SLO) 87
3. Paços de Ferreira (P) 86
4. Valposchiavo (CH) 77
5. Hódmezővásárhely (H) 75
6. Llanfairpwll...(GB) 60
7. Horni Těrlicko (CZ) 54
8. Gozo (M) 46
8. Mytilini (GR) 46

 

Döntő

helyszín: Castell Caerdydd (Cardiff Kastély), Caerdydd (Cardiff), Wales

téma: 80 nap alatt a Föld körül

csapatok: Česká Třebová (CZ),  Wrexham (GB),  Poros (GR),  Pécs (H),  Valle d'Aosta (I),  Valletta (M),  Setúbal (P),   Bled (SLO),   Olivone (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Česká Třebová (CZ) 90
2. Wraxham (GB) 89
3. Olivone (CH) 74
4. Valle d'Aosta (I) 66
5. Poros (GR) 65
6. Bled (SLO) 61
7. Pécs (H) 56
8. Setúbal (P) 52
8. Valetta (M) 51