Játék Határok Nélkül 1993          1994

résztvevő országok: 

 Csehország (CZ) - narancssárga

Görögország (GR) - sötétkék

Magyarország (H) - sárga

 Olaszország (I) - világoskék

 Portugália (P) - zöld

 Svájc (CH) - fehér

Wales (GB) - piros

***

KÉPEK

***

1. elődöntő

helyszín: Castell Bodelwyddan (Wales)

téma: Alice csodaországban

csapatok: Sedlčany (CZ),  Rhyl (GB),  Argyroupoli (GR),  Paks (H),   Brebbia (I),  Santarém (P),   Le Bouveret (CH)

eredmények: 

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Santarém (P) 59
2. Le Bouveret (CH) 58
3. Paks (H) 47
4. Brebbia (I) 44
5. Sedlčany (CZ) 32
6. Rhyl (GB) 32
7. Argyroupoli (GR) 25

 

2. elődöntő

helyszín: Villa Manin, Passariano, Olaszország

téma: Opera

csapatok: Pardubice (CZ),  Cardiff (GB),   Chania (GR),  Pápa (H),  San Daniele del Fruili (I) ,  Santo Tirso (P),  Yverdon les Bains (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Pápa (H) 49
2. Yvredon les Bains (CH) 47
3. Pardubice (CZ) 41
4. Santo Tirso (P) 39
5. San Daniele del Fruili (I) 39
6. Chania (GR) 29
7. Cardiff (GB) 29

 

3. elődöntő

helyszín: Sportsplatz (sportaréna), Loèche-les-Bains, Svájc

téma: nemzeti klisék

csapatok:  Litovel (CZ),  Ruthin (GB),  Ioannina (GR),  Szekszard (H),   Altopiano delle Cinquemiglia (I),  Felgueiras (P),   Giornico (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Felgueiras (P) 52
2. Szekszárd (H) 50
3. Litovel (CZ) 46
4. Altopiano delle Cinquemiglia (I) 43
5. Ciornico (CH) 42
6. Rutjin (GB) 34
7. Ioannina (GR) 28

 

4. elődöntő

helyszín: Stade Amaroussion (Amaroussion stadium), Amaroussion, Athén, Görögország

téma: Hercules feladatai

csapatok: Mariánské Hory (CZ),  Ammanford (GB),  Amaroussion (GR),   Sárospatak (H),  Firenze (I),   Aveiro (P),  Locarno (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Firenze (I) 50
2. Sárospatak (H) 48
3. Locarno (CH) 47
4. Aveiro (P) 46
5. Ammanford (GB) 40
6. Mariánské Hory (CZ) 32
7. Amaroussion (GR) 22

 

5. elődöntő

helyszín: Largo da Sé Nova (Új katedrális tér), Universidade de Coimbra, (Coimbrai Egyetem), Coimbra, Portugália

téma: Coimbra története

csapatok: Šumperk (CZ),  Llantrisant (GB),  Veroia (GR),   Hajdúszoboszló (H),  Tursi (I),  Batalha (P),   Geneva (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Šumperk (CZ) 62
2. Llantrisant (GB) 51
3. Geneva (CH) 50
4. Batalha (P) 46
5. Hajdúszoboszló (H) 35
6. Veroia (GR) 23
7. Tursi (I) 23

 

6. elődöntő

helyszín:Castell Bodelwyddan (Bodelwyddan kastély) Bodelwyddan, Rhyl, Wales

téma: csillagjegyek

csapatok:Krnov (CZ),  Wrexham (GB),  Halandri (GR),  Székesfehérvár (H),   Cogne (I),  Portimão (P),  San Bernardino (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Cogne (I) 54
2. Krnov (CZ) 49
3. Székesfehérvár (H) 49
4. Portimão (P) 46
5. Wrexham (GB) 36
6. San Bernardino (CH) 32
7. Halandri (GR) 18

 

7. elődöntő

helyszín: Villa Manin, Passariano, Olaszország

téma: Villa Manin történelme

csapatok:  Smržovka (CZ),   Swansea (GB),  Poros (GR),  Debrecen (H),  Lignano Sabbiadoro (I),  Évora (P),  Tesserete (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Lignano Sabbiadoro (I) 51
2. Smržovka (CZ) 47
3. Tesserete (CH) 46
4. Poros (GR) 45
5. Debrecen (H) 44
6. Évora (P) 36
7. Swansea (GB) 25

 

8. elődöntő

helyszín: Sportsplatz (sportaréna), Loèche-les-Bains, Svájc

téma: A svájci történelem hétszáz éve

csapatok: Karlovy Vary (CZ),  Bethesda (GB),  Kessariani (GR),  Gödöllő (H),  Rosolina Mare (I),   Amadora (P),  Loèche-les-Bains (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Amadora (P) 55
2. Rosolina Mare (I) 53
3. Loèche-les-Bains (CH) 44
4. Karlovy Vary (CZ) 42
5. Gödöllő (H) 37
6. Bethesda (GB) 35
7. Kessariani (GR) 28

 

9. elődöntő

helyszín: Largo da Sé Nova (Új Katedrális tér), Universidade de Coimbra, (Coimbrai Egyetem), Coimbra, Portugália

téma: Coimbra város legendái és hagyományai, Egyetemi város

csapatok: Písek (CZ),  Carmarthen (GB),  Patra (GR),  Tapolca (H),  Siracusa (I),  Coimbra (P),  Le Noirmont (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Siracusa (I) 51
2. Coimbra (P) 50
3. Písek (CZ) 48
4. Tapolca (H) 47
5. Le Noirmont (CH) 37
6. Carmarthen (GB) 30
7. Patra (GR) 27

 

10. elődöntő

helyszín: Szabadság Tér, Kecskemét, Magyarország

téma: A kékszakállú herceg legendája

csapatok:  Trojanovice (CZ),  Llandrindod (GB),  Agia Anargiri (GR),  Kecskemét (H),  Agordo (I),  Figueira da Foz (P),  Fully (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Kecskemét (H) 61
2. Agordo (I) 52
3. Trojanovice (CZ) 40
4. Figueira da Foz (P) 35
5. Llandrindod (GB) 34
6. Agia Anargiri (GR) 31
7. Fully (CH) 26

A magyar csapat az első játéktól kezdve vezetett; négy játékot megnyert, egy második és három harmadik helyet tudhatott magáénak a csapat. Ezzel az eredménnyel az egyik legjobb helyezési rekordot mondhatta magáénak a csapat a program története során.

 

Döntő

helyszín: Dvořákovy Sady (Dvořák Kertek) & Hotel Thermal, Karlovy Vary, Csehország

téma: Variété

csapatok: Šumperk (CZ),   Llantrisant (GB),  Poros (GR),   Kecskemét (H),  Cogne (I),  Santarém (P),   Le Bouveret (CH)

eredmények:

Helyezés

Csapat (város)

Pont

1. Kecskemét (H) 56
2.  Šumperk (CZ) 50
3. Le Bouveret (CH) 48
4. Poros (GR) 42
5. Llantisant (GB) 40
6. Cogne (I) 36
7. Santarém (P) 24